Jakou pěnu vybrat?
Tento článek se mi líbí Vytisknout
Zkušebny
Amatérské i poloprofesionální kapely jsou na základě našich zkušeností spokojeny se základní akustickou pěnou typu Sinus 3cm. Díky této pěně není zvuk na zkušebně „mrtvý“, avšak dokonale eliminuje chaotický hluk, nepříjemné dozvuky, zvukové odrazy a zkrátka jednotlivé nástroje „roztřídí“ a zajistí dostatečný komfort při kapelních zkouškách, jelikož se každý z hráčů v kapele lépe uslyší A to bez zbytečného „přeřvávání“…
Samozřejmě není úplně od věci tyto Sinusy kombinovat např. se 7cm Jehlany, vypadá to esteticky lépe a hlavně si rozšíříte škálu kmitočtů, které Vaše akustické materiály pohltí. Toto je vhodné zejména pro kapely s dechovými nástroji, sborem, nebo hlasitým bubeníkem jelikož jehlany nejlépe zvládají právě středy a výšky. Jehlany lze také použít, pokud potřebujete kromě vylepšení akustiky svou zkušebnu částečně odhlučnit od okolních prostor.
Nahrávací studio, Umělecká škola
Zvukaři i umělecké školy samozřejmě nejvíce žádají Jehlany 7cm a V profily. Doporučujeme však použít v profesionální branži materiály z nehořlavých pěn. Zejména ZUŠ, hudební akademie, třídy, sály - tohle všechno jsou veřejné prostory, kde by měly být dodrženy protipožární bezpečnostní předpisy.
Hudební klub
Do Vašich hudebních klubů jednoznačně doporučujeme panely 200x100 cm Sinus z nehořlavé pěny. To z toho důvodu, že při vytlumení větší části Vašeho klubu je pěna dostačující proti odrazu a nepříjemným ozvěnám při produkované hudbě a zároveň nedělá zvuk „mrtvý“ takže atmosféra živé hudby zůstane netknutá. Tyto pěny stačí připevnit na stropy a zdi jen v úrovni 2m nad zemí. Je to tak z toho důvodu, že cca 2 m od země Vám zvuk z produkované hudby na koncertě nebo diskotéce pohltí publikum. Nic nezkazíte tím, když nad pódium a na zdi za ním nalepíte něco silnějšího. To znamená např. Vlnky 4,5cm nebo Jehlany 7cm. Doporučujeme do Vašeho klubu používat výrobky z řad nehořlavých pěn.
Ukázka fotografie z Havířovského klubu FOTOPUB – estetický vzhled Sinus v klubu. Pěny Sinus používá také klub LIĎÁK BROD – Restaurace u černého koně.
Stavebnictví, domácnost izolace proti hluku, HIFI systém
Akustické pěny jak je známe (sinus, jehlany, vlnky) jsou výrobky, které částečně izolují zvuk - nicméně jsou spíše určeny k akustickému zkrášlení prostředí. V případě, že potřebujete odizolovat strop nebo nějakou příčku, nejlepší k tomuto účelu je naše novinka – zvuková izolace z Pe pěny BEZ STRUKTURY. Jedná se o panely 200x100 cm, které dodáváme v tloušťkách 7 a 9 cm. Jsou výborné v tom, že jsou dělány jako akustické obklady, to znamená z polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou - ale je to tlustý panel bez struktury. Velkou výhodou této izolace je to, že jsou pevné a hladké. To znamená, že přímo na tuto izolaci můžete nalepit např. lehké polystyrenové stropnice nebo lehké korkové obklady apod. Kromě zvukově izolačních vlastností tyto obklady poslouží také jako tepelný izolant.
Kufry, boxy, futrály.
Na tyto účely se používá pěna vlnky 2,5 cm. Doporučujeme však také vlnky 4,5cm, které Tím, že jsou celkově vyšší a mají silnější základnu (cca 1,7 cm) daleko víc izolují obsah před mrazem a chrání Vaši techniku i nástroje pře poškozením, jelikož pěna vlnky 4,5 cm je vyrobena z měkké, nehořlavé pěny.
Hořlavé a nehořlavé (samozhášivé) pěny – jaký v nich je rozdíl?
Kromě základního rozdílu, že klasické pěny hoří a pěny se sníženou hořlavostí ne, je ještě pár nepatrných. Vezmete – li si kus pěny hořlavé a kus „nehořlavé“ zjistíte, že se materiál vcelku výrazně liší také v tuhosti. Pěny klasické, hořlavé jsou na omak mnohem pevnější. Nedají se tak snadno stlačit a jsou bytelnější a velmi dobře se s nimi pracuje. Pěny s proti-hořlavou úpravou, které prodáváme, jsou o něco měkkýší. Je to způsobeno odlišným výrobním procesem těchto pěn. Funkci plní stejnou, bez rozdílu.